MTK-yhdistykset toimivat

MTK-Pohjois-Suomen alueella toimii 29 maataloustuottajien yhdistystä, lyhyemmin tuottajayhdistystä.

MTK-yhdistykset ovat maanviljelijöiden, metsänomistajien ja maaseutuyrittäjien paikallisia etujärjestöjä ja vaikuttajia. Yhdistykset järjestävät monipuolisesti paikallistason toimintaa ja tilaisuuksia jäsenilleen saunailloista retkiin ja virkistyspäiviin.

Puheenjohtajien ja sihteereiden yhteystiedot:

MTK Ala-Temmes
    Puheenjohtaja Martti Junttola, martti.junttola@gmail.com
    Sihteeri Jari Pietilä, jari.pietila@gmail.com

MTK Haapajärvi
    Puheenjohtaja Tiina Pietikäinen, pietikainen.tiina@gmail.com
    Sihteeri Heikki Rintala, heikki.rintala@hotmail.com

MTK Haapavesi
    Puheenjohtaja Janne Vuorenmaa, janne.vuorenmaa@kotinet.com
    Sihteeri Outi Savikoski, outi.jouko@luukku.com

MTK Hailuoto
    Puheenjohtaja Arto Vähämetsä, arto.vhm@gmail.com
    Sihteeri Leena Luoma-Aho, leenaluomaaho@gmail.com

MTK Iinseutu
    Puheenjohtaja Markus Mikkola, markusmikkolantila@gmail.com
    Sihteeri Inga Manninen, inga.manninen@pp.inet.fi

MTK Kajaani
    Puheenjohtaja Lasse Alasalmi, lasse.alasalmi@gmail.com
    Sihteeri Päivi Sivonen, paivi.sivonen@kajaani.net

MTK Kärsämäki
    Puheenjohtaja Pekka Kumpulainen, pekka.kumpulainen@kotinet.com
    Sihteeri Miia Myllymäki, miiamyllymaki905@gmail.com

MTK Keskipiste
    Puheenjohtaja Riku Pussinen, riku.pussinen73@gmail.com
    Sihteeri Ulla Vääräniemi, ulla.vaaraniemi@gmail.com

MTK Kuhmo
    Puheenjohtaja Ari Kyllönen, ar.kyllonen@gmail.com
    Sihteeri Outi Komulainen, akonlahti@co.inet.fi

MTK Kuusamo
    Puheenjohtaja Tuomas Laakkonen laakkonen.tuomas@outlook.com
    Sihteeri Saini Palosaari saini.palosaari1@luukku.com

MTK Liminka
    Puheenjohtaja Hanna Luukinen, hannaluukinen@hotmail.com
    Sihteeri Jaana Sohlo, jaana.sohlo11@gmail.com

MTK Lumijoki
    Puheenjohtaja Marko Repo, kokkopurontila@gmail.com
    Sihteeri Anne Meskus, anne.meskus@dnainternet.net

MTK Merijärvi
    Puheenjohtaja Miitta-Mari Nisula, miitta.nisula@gmail.com
    Sihteeri Ulla Nivala, ulla@mansikat.fi

MTK Oulujokivarsi
    Puheenjohtaja Joni Pitkänen, jonipi90@gmail.com
    Sihteeri Jaakko Rikkola, jaakko.rikkola@gmail.com

MTK Nivala
    Puheenjohtaja Elina Junttila, elina.junttila@huitinholstein.net
    Sihteeri Anne Bodbacka, sihteeri@mtk-nivala.fi

MTK Oulainen-Vihanti
    Puheenjohtaja Heikki Hietaharju, heikki.hietaharju@gmail.com
    Sihteeri Aini Mäkelä, aini.makela@kotinet.com

MTK Oulunseutu
    Puheenjohtaja Tarja Lamberg, tarjaslamberg@gmail.com
    Sihteeri Samuli Korpela, samuli.a.korpela@gmail.com

MTK Paltamo
    Puheenjohtaja Erkki Kemppainen, erkki.kemppainen@gmail.com
    Sihteeri Päivi Sivonen, paivi.sivonen@kajaani.net

MTK Pudasjärvi
    Puheenjohtaja Pekka Törmänen, pekka.tormanen@gmail.com
    Sihteeri Eero Hyttinen, eerohy@hotmail.com

MTK Pyhäjärvi
    Puheenjohtaja Ari Varis, ari.varis@pp.inet.fi
    Sihteeri Kimmo Pennanen, kimmo.pennanen@lahitapiola.fi

MTK Pyhäjoki
    Puheenjohtaja Ari Pirkola, ari.pirkola@kotinet.com
    Sihteeri Lauri Pärkkä, parkklau@gmail.com

MTK Rannikko
    Puheenjohtaja Sauli Joensuu, olkijoensuu@gmail.com
    Sihteeri Päivi Lepistö, lepistopaivi@gmail.com

MTK Rantsila
    Puheenjohtaja Ismo Kervinen ismo.kervinen@kotinet.com
    Sihteeri Liisa Ojantakanen liisaojantakanen@gmail.com

MTK Sotkamo
    Puheenjohtaja Jyrki Nykänen, jyrki.nykanen@sotkamo.net
    Sihteeri Kalle Hoppula, kalle.hoppula@kuolaniemi.fi

MTK Taivalkoski
    Puheenjohtaja Hemmo Turpeinen, hemmotur@gmail.com
    Sihteeri Kauko Tyni, kauko.tyni@kuusamo.fi

MTK Temmes
    Puheenjohtaja Seppo Junttila, seppoju1@dnainternet.net
    Sihteeri Juha Törmä, juha.torma@dnainternet.net

MTK Tyrnävä
    Puheenjohtaja Ilkka Matinolli, ilkmatin@dnainternet.net
    Sihteeri Tiia Rusila, tiia.rusila@dnainternet.net

MTK Vaala
    Puheenjohtaja Samuli Leinonen, samuli.m.leinonen@gmail.com
    Sihteeri Mika Koukkari, mika.koukkari1@gmail.com

MTK Ylä-Kainuu
    Puheenjohtaja Laura Mulari, laura.mulari@gmail.com
    Sihteeri Sinikka Kaikkonen, kaikkonen.sinikka@gmail.com