MTK-Pohjois-Suomen valiokunnat:

 

  • Työvaliokunta
  • Maaseutunuorten valiokunta
  • Porot- valiokunta
  • Metsävaliokunta

 

Valiokuntien kokoonpano ja henkilöiden yhteystiedot:

 

Työvaliokunta

 

Jari Ahlholm

Kärsämäki +358505339796 jari.ahlholm@mtk.fi
Eija Komulainen Kuhmo +358405332605 eija.komulainen@kuhmo.net
Hanne Hurskainen, sihteeri liiton tj. +358504724137 hanne.hurskainen@mtk.fi

 

Maaseutunuorten valiokunta

Maaseutunuorten yhteystiedot löydät täältä

 

Metsävaliokunta

 

Veli Määttä MHY-Kuusamo +358400203921 veli.maatta@pp2.inet.fi
Heikki Moilanen MHY-Ylä-Kainuu +358405678920 heikki.moi@gmail.com
Matti Heikkilä MHY-Siikalakeus +358408391835 matti.heikkila@huumola.com
Juha Sipola MHY Oulunseutu +358403556853 amk.sipola@luukku.com
Tuomo Tamminen Rannikko +358505290059 tuomo.tamminen@kotinet.com
Eija Komulainen Kuhmo +358405332605 eija.komulainen@kuhmo.net
Markku Ekdahl MTK metsälinja +358403576377 markku.ekdahl@mtk.fi
Hanne Hurskainen MTK-P-Suomi +358504724137 hanne.hurskainen@mtk.fi

 

Porovaliokunta

 

Henri Hentilä Kuusamo +358405774296 henri.hentila@gmail.com
Tuomas Laakkonen Kuusamo +35840095989 laakkonen.tuomas@outlook.com
Heikki Putula Pudasjärvi +358451119821 heikki.putula@pudasjarvi.fi
Tuomo Leinonen Simo +358407261884 tuomoleinonen@elisa.fi
Heikki Lehtiniemi Posio +358400159984 heikki.lehtiniemi@hotmail.com
Hanna-Mari Kasurinen Inari-Utsjoki +358405625816 hkasurinen@hotmail.com
Kaija Kinnunen, sihteeri MTK-Lappi +358400397336 kaija.kinnunen@mtk.fi